13, Aug2007

She turned 18 , 0

Nó tak je to tam. Pokavaď máte žaludek na fotky a nesmyslnej popis narozeninový oslavy, račte vstoupit.Takže oslava se v podobě oběda s rodinou (je zázrak sejít se pohromadě) se konala včera, v neděli, v mé (a Blondýniné) oblíbené japonské restauraci. Zarezervovali jsme si tatami což je snížené místo na sezení, obklopené polštářky :) Většinu dárků jsem dostala už předem, protože u nás se na to moc nehraje – rodiče jsou vděčnější když si sama něco vyberu a ulehčim jim práci. A takovýto nesmyslný ,, dostaneš to až v ten osudný den” se taky nekoná, k všeobecné spokojenosti.

Dostala jsem nejhezčí květinky, který mi kdy kdo dal :)

flowersflowers

Pak máma vytáhla mufínka, protože dorty moc nemusim, a zabodla do něj svíčku :)) to bylo taky moc milý, příjemná alternativa.

muffy!

A přišly na řadu takový fajn dovětky jako řasenka (ano sem chudák, stará mi vydržela asi rok a už byla krásně vyschlá, takže měla neviditelnou barvu, což oce?uju, ale..), levandulový patlátka od Yves Rocher (na což jsem úchylná) a další knížka od mýho milovanýho úchylnýho Japonce:

presentspresents

Pak následoval výběr z meníčka, polívka TOM KHA KAI (z kokosového mléka s garnáty, kuřecím masem a houbami), předkrm GYOZA (grilované japonské taštičky), mísa maki rolek MATSURI a tradiční sushi KIKUHANA (chackin sushi, losos, tu?ák, kranas, sladkovodní úhoř, prama, kappa maki, hosomaki s tu?ákem)

meal!
meal!
meal!
meal!

No nadlábli jsme se parádně.. vlastně jsem si vzpomněla, při listování archivem, jak jsem tady popisovala svou první skušenost se sushi (cca rok) a nebylo to zrovna pozitivní. Od tý doby se změnilo vážně hodně :)) V podstatě se dá konstatovat že jsem se na japonských jídlech (speciálně na sladkovodním úhoři) stala závislou. Když jíte tyhle potvůrky a rybičky poprvé, je to něco úplně jiného, než evropská jídla a proto možná nejdřív nevíte kam si tu zvláštní chuť zařadit. Pokud ale sushi dáte ještě šanci a ,,naučíte se to jíst”, je dost pravděpodobné že vám to časem sedne. Tak, dost náboru do sushi tábora a jdeme pokračovat :))

Překvápko se konalo v podobě tohoto zvláštního balíčku, který nám zbyl nakonec, v podstatě moc nikdo nevěděl co s tim :))

meal!
Co je to?

meal!
zezhóra

meal!
tak to slíknem

meal!
aha. xDD

the end :)

Tags:

 

» Comments

(Komentáře jsou pro tento post uzavřeny.)