12, Sep2009

Had se zejtra bude muset doplazit na zastávku , 14

Na pražském letišti šlo vše jako po másle.. vyřídili jsme všechny povinnosti a dorazili do Gate A7, kde jsme asi za cca 20 minut měli nasedat do letadla a ve 21:25 konečně vzlétnout :) Když se ale ve 21:37 stále nic nedělo, říkali jsme si, že jde jen o nějaké zpožděníčko. To byla ale šeredná mýlka a naivní teze. Letadlo, kterým jsme měli letět, mělo totiž technickou závadu a tak jsme do 00:40 (!!!!) čekali na náhradní. Pěknej začátek dovolený. Představa toho, že budeme ještě sto let pendlovat po letišti, kde je už téměř všechno zavřený (a to co čirou náhodou není nás láká maximálně tak na průměrný čaj za velice lidovou cenu 80 Kčs) a že nás znova čeká bezpečnostní kontrola, kde mě žena jako jedinou ze sta šacovala (jako vím, že vypadám jako ortodoxní muslim, ale tohle jsem zas nečekala, no) a že znova budeme muset odložit všechny pásky, počítače, telefony a  hodinky do plastových krabic ..  mě uvrhla do temných depresí.

Velice štědrý poukaz na jídlo v celkové hodnotě 110 Kčs, který jsme všichni vyfasovali, aby dav nás, rozzuřených cestujících, odradili od prohazování dlažebnich kostek plexiskly, jsme vyplázli za dva opravdu, ale opravdu hnusné saláty (plesnivějící ředkvičky, vůně zvratků) v letištním bufetu. Špatně mi bylo ještě druhý den.. a takhle špatně mi opravdu nebylo za celou dobu, kterou jsme strávili v Africe, o které se říká, že váš žaludek většinou pěkně ,,prožene”. Prostě letištní bufet forever :D

Po příletu nás na Djerbě už ve 4 hodiny ráno praštilo do obličeje neuvěřitelné vedro a vlhko. Letiště na Djerbě je moc pěkný a čistý – nadšeně jsem si ho fotila – tu s bleskem, tu bez, tu Kubu a letiště ..atd., až nám pak delegátka v autobuse řekla, že focení státních budov, na kterých je vlajka (jako namátkou například letiště :D), je přísně zakázáno fotit, a že vás při přistižení buď donutěj fotku smazat a nebo vám rovnou zabaví celý foťák :D. Skvělé.

Djerba

Ono exkluzivní, extrémně ilegální foto, speciálně pro vás :D

Během pobytu nás pak naše uklízečka překvapovala různými obrazci, které vytvářela z peřin a pyžam :D Chtěli jsme tedy překvapit i my ji tím, že jí darujeme dva denáry, které nám zbyly z nákupu a které se stejně nevyužitě válejí na toaletním stolku. Když jsme tento dobrý skutek ale chtěli konečně zrealizovat, zjistili jsme, že pani si peníze už dávno vzala sama :D Takže velice zajímavá zkušenost. Money, money!

20!

Na Djerbě také proběhly moje dvacetiny – poprvé tedy oslava nebyla doma, s těmi nejbližšími, ale místo toho jsme na pláži s nohama v písku, ovíváni vánkem od moře, při pohledu na jeho nekonečnou hladinu, rekapitulovali uplunulý (hrůzostrašný) rok – září (vše před námi), vejšky (žádná představa lam,..), maturitu (šílený tlak ze všech stran, stres), přijímačky. nezávidím nikomu, kdo to má ještě před sebou. My oba to za sebou máme a ještě hrozně úspěšně .. asi je to poprvé co nás tady oficiálně vychvaluju :D, ale prostě si v tom pořád libuju.

Bdayyy

Dary od muže* – ta rovnačka je prostě něco jako Mercedes mezi žehličkama na vlasy :))

Samozřejmě jsme na dovolené taky postrádali naše malé králičí mimino :) Když jsem se po 12 dnech vrátila zpátky domů, čekal mě docela šok.. Vendelín byl totiž asi 2x větší a trošku změnil vzhled. Pořád nemůžu uvěřit, že se někdy vešel do té malé krabičky, ve které jsme ho přivezli ze zverimexu:)) Takže to byl šok no.1. Následoval ale bohužel i šok no.2 – za dobu mojí nepřítomnosti Venda rozkousal, nakousal a překousal dráty skoro od všech elektronických přístrojů :/ To jsme ještě jakž takž vyřešili, ale horší bylo to, že máma na jeden z drátů nevědomky při uklízení šáhla a dostala brutální ránu proudem .. takže momentálně je králíčkova budoucnost velice nahnutá :(

Abych to nějak shrnula – na Djerbu už bych rozhodně znova nejela. Neměli jsme štěstí na hotel a tak těch 12 dní bylo tak nějak nekonečně dlouhých. Moře ale bylo krásný – teplý a průzračný :) S mužem to taky byla úplná idylka.. bylo hrozně pěkný, když mi při končícím pobytu ve středu před odletem po 12 dnech, kdy jsme byli neustále pohromadě řekl, že se hrozně těší až zase v pátek budeme spolu*

A dneska jsme koupili koberec, barvu na zdi a spoustu nábytku do bytu :)) V pondělí všichni montérky, svačinu a hezky přijdete pomáhat!

Tags:

 

» Comments (14)

 1. No počkej, to za výpomoc nebude ani občerstvení? :D

  » reagovat

 2. Já mám od Brauna udělátko na vlnitý vlasy a taky si ho nemůžu vynachválit:)), bohužel vůbec nemám na vlnění čas, takže moje splihlé rovné blond, odstín pochcaná sláma, si moc točení neužijou. PS: až bys měla někdy čas a chyběl by ti někdo strašně nechápavej, potřebovala bych zavést do tajů wordpressu O:))

  » reagovat

 3. já sem z toho tak rozrušenej že svou hlubokou otázku pročjezdítedoafrikyadomuslimskýchzemípoložím pozdějš.

  » reagovat

 4. Mela bys zacit pracovat na mobilni verzi tohoto webu. Malem se mi zavarila BlackBerry.

  » reagovat

 5. Helenka: tobě vezmu čínskou polívku, jinak nikdo nedostane nic.

  Inqee: Já vlnim tou rovnačkou:D Nejlepší dárek prostě! Čas mám skoro pořád, tak až budeš mít chuť, stačí napsat na ICQ 174894990, kdybych tam nebyla, tak kdyžtak zprávu na facebooku, to se pak většinou připojim :))

  ivo: Až ji položíš, pravděpodobně odpovím něco ve stylu žetamjezdímeabychomzjistiližeužtamnikdyjetnechceme.

  » reagovat

 6. Hanita: Jan Zahradníček by se obracel v hrobě!

  » reagovat

 7. Hanita: Mě to na iPhone běži uplně v pohodě:)
  Ivo: Odpověď je velice jednoduchá- Nikde neseženeš za lepší cenu určitou urově? a komfort a jestliže nevylezeš z hotelového rezortu, tak ani nepoznáš, že jsi v muslimské zemi. Pak už je jen otázka, kolik si ochoten zaplatit:)
  Pičusta: Mě hrozně pobavil ten nadpis:DD Uplně vidim, jak sme se tomu hrozně smáli:D

  » reagovat

 8. jo hanito s tím iphone nemá problém hahaha *

  já to nechápu prostě. proč tam lidi jezdí když je tam nesnesitelný vedro, po dvou dnech se poserou a nemůžou ani vyjít z hotelu obehnaným ostnatým drátem. proč ty lidi živíte?

  » reagovat

 9. Ivonne: né tak vedro zas bylo přiměřený, všecko supr, akorát hotel stál za nic no.. pokud nepiješ jejich vodu tak se stolicí taky nemáš problém:DD

  Pičusta: zkus použít sprej jinak než je v návodu..!! :D

  » reagovat

 10. AŽ DNES MI JDE STREETSOUL, wtf? (já vim jaký je wtf XDDDDDDD)

  Tak já právě nevím, kam mám letět okolo Vánoc. Jestli Djerba nebo Egypt, Hurghada. Ale asi to vidim blíž rovníku, tam vim, jak tam před Vánocema je XDDDDDD

  » reagovat

 11. Ty jsi zase blond? :)

  » reagovat

 12. <333 akorát jsem to asi prošvihla, có. kdy bude další brigáda?

  » reagovat

 13. Natálka: Djerba ne..:D
  Maya: No jako jsem, ale tohle je fotka z července, takže to mám trošku jiný :)

  Helenka: Další brigáda je pořád, takže ses ničemu nevyhla:D Potřebujem přidělat konzole na záclony a nějaký ty police, takže na to se skvěle hodíš!

  » reagovat

 14. DO Afriky jsem vždycky chtěla… Se máš. škoda že nevyšel ten hotel… A máš to tu pěkný :)

  » reagovat

Say something!