03, Aug2010

Mám jednu ruku dlouhou , 23

Dnešní blog bude tak nějak první částí rekapitulace období, po kterém na streetsoulu zůstalo pár měsíců hluché místo.  Jako omluvu jsem vám vytvořila nový layout a dokonce (což vás určitě šíleně potěší :)) je to validní tady i tady. Pojďme rekapitulovat. Mám za sebou zdárně, bez sebemenší ztráty, zakončený prvák na VŠ. Když si vzpomenu na ty chvíle v létě před rokem, plné nejistoty, co mě bude čekat dál, nezbývá mi než konstatovat, že čas šíleně letí. Jedním z nejzásadnějších momentů byl ten, že jsem přežila  na první pokus smrťák s názvem Ekonomie I., čímž se nechci vytahovat, ale chci to tu mít zapsaný, protože to je vážně očistec :D A jinak jsem tak obecně hrozně spokojená s tou školou, oborem, vším. To co studuju mě (zatím) baví a na některé předměty se vysloveně těším.

ekonomie

Svědomitá příprava na zkoušku z ekonomie, 8 šílených kreditů :))

Taky jsem začala chodit do posilovny, na individuální hodiny s trenérem. Cílem bylo zpevnit tělo a získat trochu fyzičku, když teda studuju tu informatiku a pořád sedim na zadku. Bez trenéra bych se donutila k dynamičtějšímu pohybu asi fakt jen těžko a navíc, jak se znám,  tak bych na sebe v tý posilovně strhla nějaký stokilový závaží, popřípadě zničila nějaký stroj, nebo, což je asi nejpravděpodobnější, by se mi mohlo podařit zranit nějakého úplně cizího nešťastníka. Na první hodině mi bylo trenérem oznámeno, že má na ruce speciální hodinky, na jejichž displayi vidí můj aktuální tep. Řikám si, hmmmm, to máš sice dobrý, no, ale co já s tim. Vzápětí ale ještě jen tak mimochodem dodal, že díky tomu teda bezpečně pozná, jestli jsem opravdu unavená, nebo jestli jenom říkám, že jsem unavená a přitom bych ještě klidně nějaký cvičíček na břišáčky zvládloučkala! V tu chvíli mi došlo, že to je teda konec – upsala jsem se ďáblu. Mimo hodin s ním v posilovně mi ještě naordinoval do volného času běhání a cross, který mi doteď v pokoji sloužil pouze jako lapač prachu a věšák.

Vydali jsme se tedy na přání trenéra s mužem běhat. Pro představu – muž je sportovně nadaný a co hůř – obdařený touhou vyhrávat. Pro ilustraci – naposledy, když jsem v zimě naivně uvěřila nabídce ,,Pojď, půjdeme na běžky, bude to strašná sranda, poběžíme POMALIČKU, budem si povídat, kochat se přírodou a BUDEM NA SEBE ČEKAT.”, vypadala realita asi tak, že Jakub chtěl být v závěsu vedoucího konvoje a já, stojíc na běžkách po druhé od lyžáku v sedmé třídě, jsem při startu zahlédla jen rozmazanou šmouhu jeho siluety, která v zápětí zmizela 3km daleko ode mě. Celou cestu jsem pak zpocená, nacpaná ve snowboardovém, na běžky naprosto nevhodném oděvu, polykala hořký knedlík bezmoci a snažila se nerozbrečet :D

Ale jsem prostě nepoučitelná, takže jsem se opět nechala chytit do léčky jeho falešné laskavosti a šli jsme spolu běhat do lesa – když jsme ale vyběhli a já asi po 200 metrech skoro nemohla popadnout dech, v Jakubově tváři naskočil mód nevěřícnosti, jak je možný, že někdo nemůže  běžet po 200 metrech? V mé tváři byl naopak mód výčitky a pocit nepochopení, jak někdo nemůže věřit tomu, že někdo nemůže běžet po 200 metrech, když kurva sakra asi nejsem zvyklá na pohyb a do hajzlu asi potřebuju ze začátku nějaký přestávky, ne?! Naštěstí se nám podařilo své módy ukočírovat a našli jsme kompromis, ve kterém se našly malé prostoje mezi během. Výsledkem ale bylo, že od té doby jsme společně běhat nešli a zřejmě už nikdy nepůjdeme :D

*

Běhání nám sice společně moc nejde, ale jinak jsme si souzeni :D Všimněte si mé těžce fashion papírové čepičky na hlavě..jsem in?

Dalším stupněm šílenství mě obdařil den, kdy mi trenér poslal emailem jídelníček, který mám dodržovat. Samý cottage sýr a odtučněná šunka. V podstatě mi jeho složení, co se týká jídla, nedělalo problém, tmavé pečivo a ovoce místo sladkostí praktikuju od nepaměti, ale problémem pro mě bylo jíst každé cca 2 hodiny – začalo mi z toho už pak lehce hrabat, vlastně celé dny se točily jen kolem jídla. Přišlo mi to jako když dojím jeden chod, tak abych vzápětí zase pomalu začala jíst další. No a po dvou týdnech už se z jednotlivých pokrmů stal takový stereotyp, že ve mně samotný pohled na obal odtučněné šunky vzbuzoval chuť vzít žiletku a rozřezat na kusy šunku plus vše živé kolem (kromě mě samotné, samozřejmě). Ještě je nutné dodat, že jsem s touto super transformací začala zrovna když mi nastalo zkouškové období. Najednou nějak chyběla energie z té občasné cola coly a podobných věcí, takže ve výsledku jsem byla víceméně troska bez energie s propadlými tvářemi :D No hádáte správně, přestala jsem s tím, vymanila jsem se smrtce z náručí :D a od teď už spoléhám jen na svůj metabolismus a soudnost. Obdivuju všechny, co dokážou držet nějakou dietu..

Příště možná post na téma, jak mě Kuba vzal do ZOO :)) Tuto fotografii berte jako ochutnávku, aneb lama byla vyfocena před výběhem s lamami.

Tags:

 

» Comments (23)

 1. zrovna zeru dort, proc mi to delas? :D uz sem se zacinala cejtit blbe, ze ani nemuzu cvicit vecer, kdyz jeste beru antibiotika..

  ale na konci jsi me potesila XDDD

  » reagovat

  carrie

  to mas za ty podpatky..:DDD a prezuti!!

  » reagovat

  Musim vymyslet, jak se ti pomstim za naplasti!!! :D

  » reagovat

  carrie

  za náplasti ses mi pomstila přezutim, teď je řada na mně, tim dietnim zápisem v kombinaci s tvým dortem to nekončí:DD zasloužíš si horší pomstu :DD

  » reagovat

  jenze nevodmky!!! :D

  » reagovat

 2. A cvičíš pořád, nebo jsi vzdala i to? S mužem vám to sluší a ze ZOO jsi roztomilá :) Chválím četnost postů ;)

  » reagovat

  carrie

  no vzdala jsem i cvičení, hodina s trenérem stála 550, což, když chtěl, abych chodila minimálně 2x týdně bylo docela šílený :)) ale zase začnu, to cvičení mě i bavilo :))

  » reagovat

 3. To byl nějakej brutální trenér, ne? :D Z běhání si nic nedělej, já loni s Tomášem taky neuběhla nic, běhal strašně rychle vždycky. Jídlo naprosto chápu, i když si nějakou věc třeba fakt oblíbím a jím jí často, tak se mi po chvíli zprotiví tak, že jí vůbec nemůžu jíst pak ani.

  » reagovat

  carrie

  Byl no.. jako já to asi i potřebuju, nějakou pevnou ruku, ale tohle bylo moc :D S běháním jsi mě uklidnila, přesně to jeho rychlý běhání mě šíleně deprimovalo:DD A s jídlem mám to samý, potraviny, který se mi takhle znechutily by vystačily už na pěknej seznam:D kterému by samozřejmě kralovala odtučněná šunka!

  » reagovat

  Jenze to byla pomsta konana v nevedomost! :DDDD

  » reagovat

  jezis, to melo bejt vejs, zj :D

  » reagovat

 4. Tam prostě nikdy nenapíšeš ty happyendy, kterejma to vždycky končí:D To vždycky utnaš v tom momentě, když já sem samozřejmě ten nejhorší na světě:D

  » reagovat

  carrie

  To neni pravda, dyť tam píšu, že se pak našel kompromis :DDD

  » reagovat

 5. kerýno!
  mělas vydržet aspoň s tim cvičenim, budeš pevná a sexy, což už sice asi seš, ale můžeš řikat, že máš osobního trenéra. XDDDDD nemužu se na to už koukat a musim to poslat. tak.

  jakub: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  » reagovat

  carrie

  Já zase začnu, ale ať mi někdo vysvětlí, jak mám na tom šílenym stroji cvičit, když byly takový vedra a ještě navíc v podkroví, kde je teplo ještě o 60° větší :DD

  » reagovat

  Natálka

  noaco. víc se budeš potit XDDDDDDD

  » reagovat

 6. Jako cvičení a diety jsou naprostý tabu! Já si nedokážu ani protáhnout záda, což mi zabere každý den asi 30 vteřin! A už se vidím, jak cvičím hlasivky, až mi řeknou, že opravdu za rok nebudu mluvit :D Jinak hádej, co ej moje první hodina na VŠE? Ano! Ekonomie I. Hnedka pondělí 11:00-12:30, takže díky mco za povzbuzení a taky za ten zápisek no :D

  » reagovat

  carrie

  Tak můžu tě (ač nerada, po absolvování tvé terapie před autoškolou:DD) uklidnit, protože jsem teď zjistila, že se sice oba předměty jmenují Ekonomie I., ale váš obor má jinej ident, takže vlastně je to jinej předmět, ne za 8, ale jen za 6 kreditů a jsou tam o dost mírnější podmínky na splnění, což je pro tebe dobrá zpráva a celkem ti to závidim. :)) Já už na diety fakt kašlu, ale bohužel mě čeká ještě jeden semestr těláku tak uvidim, jaký zlo zvolim:D

  » reagovat

  No semestr těláku – taky nevím,c o zvolím.. Trenér mě furtuklidňoval, ža tam ej golf, ale já ho tam prostě nikde nevidim! A jinak, co se Ekonomie I. týče, UF!!!!!! Protože já, jakožto gymplák, jem v tomhle přeci jen lehce plavající :D Ta díky za ulidnění.

  » reagovat

  carrie

  No ona tam je nějaká golfová akademie, ale mám za to, že to jakoby nejde místo těláku, ale je to jakože navíc pro zájemce, ale třeba se to změnilo, nevím :) S ekonomií buď ráda no..ta naše je šílený síto, nic podobnýho už nechci zažít :D ale s gymplem nebudeš mít problém..ono to je celkem lehce pochopitelný, akorát my jsme měli v tom kurzu takový šíleně otravný požadavky na splnění, to vy nemáte:) Musíš pak poreferovat o ,,Přejídání” :DD

  » reagovat

  No ten předmět o přejídání a pornu nemám, ale můžu si ho dát, tak asi možná pozdějc, jestli mi k něčemu bude.. A k tomu golfu to bdue asi takhle, jak říkáš ty no.. Ale tak zkusím to, uvidím. A k ekonomii I. – lehko pochopitelný pro gymplaře :D:D: Teď si mě dostala :D:D:D To jsem v řiti teda!

  » reagovat

 7. A kvůli čemu jsi vlastně chtěla cvičit? Jen tak, abys byla jakože zdravější nebo něco?
  Úplně respekt, já bych se k něčemu takovýmu nikdy nedokopala :D

  » reagovat

  Natálka

  áby měla pevné boký XD

  » reagovat

Say something!