23, Feb2008

Rádi jsme se viděli , 15

Tak se omlouvám, ale poslední dny byly docela vyčerpávající a nebyl čas vůbec na nic. ve středu sem absolvovala den otevřených dvěří na Unicorn College. Musím říct že se mi tam moc nechtělo, protože je to IT škola a já sem po úterním semináři z programování byla hrozně rozmrzelá, protože mi s každou další hodinou stále víc a víc bere iluze. Naše hodiny ve škole sou vedený skvěle, je to zajímavej předmět, ale uvědomuju si že úplně programátor bejt nechci. Myslim, že je to taky o čase, kterej tak úplně nemám, abych si opravdu sedla a celej den si s c++ zkoušela co to dokáže. Sem prostě ráda když stihnu vymyslet zadanej úkol a nějak ho poskládat do těch příkazů. No ale abych se zas moc nezakecala – prostě sem tam šla tak nějak rezignovaně, že vlastně ani pořádně nevim jestli tam v budoucnu budu chtít jít. Navíc sem z jejich stránek zjistila, že v současnosti nenabízejí magisterský titul. Na dnu otevřených dvěří bylo ale záhy řečeno že magisterský titul se samozřejmě připravuje. Přednáška pana ředitele Beránka teda začala v 10:00, na židlích na nás čekaly zajímavý materiály o škole, přehledně vystavěný tak, aby se daly porovnávat jednotlivý obory. Přednáška obsáhla úplně všechno co obsáhnout mohla a vystupování bylo strašně příjemný – pokud odráží atmosféru ve škole, tak to musí bejt skvělý :) Pak byly zodpovězeny dotazy a následovala prohlídka prostorů školy, který byly zajímavě členěný a příjemně prosvětlený. Občerstvení vypadalo taky úžasně lákavě :D Prakticky nemám co vytknout, jedinou obavu mám asi z matematiky, kterou učí pan profesor z matfyzu, na druhou stranu ale zase podle mě budeme mít tu nejvyšší možnou kvalitu. A když zazněla věta ,,Na tom ICT manegementu zas tak úplně o to programování nejde..” byla pomyslná ruka v pomyslném rukávě. Takže tak.

V autě sem hodila do éteru větu že budu potřebovat nějaký pěkný šaty na svůj maturák. Otec, který musel v pondělí platit mého kadeřníka (skoro 2000), sushi (1000) a po středečním dnu otevřených dvěří obídek (500) .. nejdřív dělal že nic neslyšel, ale když vyslechl náš minidialog s rodičkou který že všechny butiky navštívíme.. odvětil: ,,Ale dyk v garáži máš eště ve skříni ten kostým kouzelníka.” Takže v současný době sem něco jako Popelka a čekám na oříšek. Nejlépe pistáciovej*.

Když už sem zmínila toho kadeřníka .. tak sem konečně našla toho, kterýmu budu věřit a kterýho nebudu měnit. Když sem to vyprávěla Janě, popudilo jí že sem ho neodchytla do krabičky, protože bych ho pak ,,mohla nosit do školy a všechny bysme si s nim hrály”.

My new haircut
Nový sestřih :)

No. A jak sem taky výše psala, byla sem s tatínkem na sushi v Nyabi. A už tam v životě nepůjdu. V Nyabi sem sushi jedla před sto lety poprvý a nechutnalo mi.. a když sem tam teď zavítala po druhý, pan číšník nás málem ,,hodně nenápadně” natáhl :). Jeden set sushi totiž namarkoval 2x. Když pak přinesl účet na kterým stálo 1300 .. bylo to divný. V Nyabi to prostě drahý je, to sme věděli, ale na to že sme prakticky nic neměli bylo 1300 dost. Tak sem to napráskala tátovi a číšníček musel solit zpátky. Když totiž namarkuje sushi set 2x, tak najednou máte ze tří set 600.. . A tak si možná řikáte že to neudělal schválně..ale kdybyste ho viděli.. i to chování.. bylo jasný že to na nás prostě zkusil.

Jinak tu máme malé stereometrické okénko, kde se vám svěřím, že první moje známka z této látky je 2+. Řezy mě nakonec začaly docela bavit, hlavně díky tomu že sem si sestavila krychličku ze špejlí, jejíž hrany jsem pospojovala izolepou. Po prvním zvednutí se celá krychlička rozpadla, a tak sem rodičku zaúkolovala questem koupit modelínu. Když se vrátila, hodila na mě dvě balení a ublíženě se svěřila že prodavač v růžové košili zastrčené v plísňových “jeansech” se na ní díval opravdu zajímavě a prohodil nějakou koketní větu ve stylu: ,,Tak vy si takhle modelujete, joooo?”. S modelínou hrany držely pohromadě o poznání lépe a posléze byla látka pochopena. Když jsem tento recept doporučila bezradné Simoně, osvědčil se i u ní. Takže všem budoucím a stávajícím generacím ubohých studentů probírajícím stereometrii vzkazuju: Ti kdož sestaví si krychli, spokojeni budou všichni.

Spring
Náznaky jara.. ale jak kouká na tý první :D

No a jinak se mi nejspíš vrací zánět nosohltanu :D

Tags:

 

» Comments (15)