09, Aug2012

Inspiration board! , 25

Vzhledem k daru lability, který mi momentálně život dopřává, se snažím odvádět zhoubné myšlenky pryč jak to jen jde. Zaměstnávám se budováním světového míru, snahou být lepším člověkem a všemožnými dementními projekty na úrovni základní školy, jako je třeba ten, co vám představím v dnešním příspěvku.

Nápad toto dílo zrealizovat se zrodil na Pinterestu, kde jsem narazila na tuhle jednoduchou “inspiration board” .. prostě nástěnku. Splňovala kritérium strohosti, modifikovatelnosti (už jsem chtěla deformovaně psát kastomizovatelnosti, děkuji můj drahý obore) a dle mého názoru i relativní dostupnosti:


Zdroj: theglitterguide.com

Když jsem v IKEA narazila na nástěnku za bezkonkurenční cenu 49 Kčs, už nebylo co řešit! Potřebuju nástěnku! Protože v bytě nad psacím stolem mám plochu ničeho (do přidělávání původně plánované police se po předchozích zkušenostech ala díry neuvěřitelných tvarů ve fialové zdi, už přirozeně nikomu moc nechce) a protože jsem jedním z těch bláznů, kteří schovávají každý lístek do kina a jiné podobné “důležitosti” a zároveň nesnáším, když se někde neorganizovaně válejí, potřebuju nástěnku. A protože byt pořád postrádá něco, co by více vypovídalo o jeho obyvatelích (ne, bichle managementu na polici a bezpohlavní svíčky mě v tomto ohledu opravdu dostatečně neuspokojují :D), potřebuju nástěnku!


Dnes tedy dočasně prostíráme ve středočeském Mníšku pod Brdy. Na meníčku máme nástěnku. Co budeme potřebovat?

 • Nástěnka – Ikea, 49 Kčs
 • Krepový papír – Albert, Chodov (ale jinak prakticky jakékoliv papírnictví) – 15 Kčs; nebo látku atd.
 • Spousta připínáčků s co NEJPLOŠŠÍ hlavičkou (pokud nevlastníte “pistoli vystřelující sponky do sešívačky“)
 • Stuha – Nanu Nana, 30 Kčs; nebo gumu
 • Něco (připínáčky korespondující s celkovým vzhledem vaší nástěnky / knoflíky atd.), čím zpevníte spoje
 • Nůžky, popřípadě pravítko
 • Příjemná hudba, nebo seriál

Začneme ujištěním, že máme dostatek krepového papíru na pokrytí nástěnky :D Pokud ano, pravděpodobně bude potřeba papír navrstvit tak, aby nebyl tolik průhledný – já jsem použila tři vrstvy a myslím, že to je takové maximum, aby to šlo mými připínáčky upevnit tak, aby se to okamžitě neodmrštilo pryč. Nechte si asi 5 cm přesahy, aby to šlo hezky obalit. Nemažte se s tím a prostě to tam naperte. Hlídejte, aby krepák byl pořád hezky vypnutý. Největší smrtelné nebezpečí hrozí při vyndavání připínáčků z krabičky. Dejte si stranou ty, které chcete později použít na zpevňování spojů (u mě bílé).

Hezky nástěnku obalte, jako vánoční dárek! Pak přijde největší dilema – moje stuha je na tuto nástěnku možná příliš tlustá, můj život přestává mít smysl co mám dělat?! Udělejte si research na internetu (třeba tady, tady nebo tady), jak vypadají inspiration boards ostatních. Osobně mi přijde, že tenčí stuhy vypadají lépe, tím spíš na menších plochách, jako jsem zvolila i já. Stuhu jsem nemilosrdně podélně rozstřihla na dvě půlky. No jo, všichni kdo šijou a tak, teď zavřou oči. Trošku se to třepí, přiznávám, ale jakmile nástěnku doděláte, roztřepeniny odstřihnete a přestanete stuhu šmrdlat, bude to OK. Nejdříve ostuhujeme diagonály.

Stuhy přichycujeme klasicky, po buranovsku tím, že do nich na zadní straně nástěnky napereme připínáček :D Pořád kontrolujeme, aby byla hezky napnutá! A když není, všechno se dá ještě zpětně opravit. Nejvíc se mi u ostatních líbil tvar ležatých kosočtverců, takže jsem se snažila jednotlivé pruhy stuhy pokládat právě do těchto tvarů. Samozřejmě jsem to dělala v noci a i kdybych to dělala ve dne, byla bych líná si to nějak vyměřovat. Takže pokud to chcete mít preciznější, hezky pravítko do ruky, ať to nemáte křivé jako já :D Přicházejí na řadu připínáčky, které jsme si na začátku dali stranou.. já moc nejsem na nejrůznější komedie (c)Lou, které jsem vídávala u ostatních, takže přišívání knoflíčků u mě dostalo stopku a zvolila jsem jednoduché připínáčky v barvě stuhy. Pokud ale máte romantičtější interiér, fantazii se meze nekladou :)

Tady už můžete vidět výsledek. Naflákala jsem tam random fotky, co jsem zrovna měla po ruce. Skvělá věc na nástěnkách je ta, že můžete kdykoliv změnit její obsah, takže jsem pak zkusila ještě trochu odlehčenější verzi. Počítám ale spíš s tím, že si nástěnka bude žít vlastním životem a její vzhled bude vznikat spontánně, což je podle mě vždycky nejhezčí :)

Navěsit tam můžete fakt cokoliv! (aneb primitiv ve 23 letech objevil zcela nečekaná fakta o nástěnkách :D). Já jsem použila odznáček, který mi kdysi vyrobila Erakiska!

Konečně přišel na řadu můj úlovek z IKEA, který v jejich katalogu nemůžu za boha dohledat, protože nevím jak se těmhle věcem říká :D Ale skvěle poslouží třeba na upevňování A4, upozorňování na něco, nebo na přichytávání nedržících růžků.

Tvorba nástěnky mi zabrala cca jeden díl Sexu ve městě, takže pokud se chcete na chvíli zabavit a vytvořit něco velice intelektuálně náročného, neumím si představit lepší aktivitu! Nemilým efektem tvorby nástěnky je ale to, že pokud jste nostalgik, pravděpodobně stejně jako já budete ještě několik hodin plavat v krabici s fotkami, vzpomínat a ráno se budete muset poprat s úklidem :)

No a tím se pro dnešek loučím a na závěr pokládám ještě jednu otázku do pranice, takže: Kdo si pamatuje tuhle tužku? Pro mě neskutečná asociace s první a druhou třídou ZŠ! Používáte ji ještě někdo? Kdo si to nepamatuje mlčí, protože to by znamenalo, že už jsem fakt stará!

Tags:

 

» Comments (25)

 1. No jasně, že si tuhle tužku pamatuju! Strašně jsem po ní toužila, protože ji měl ve třídě snad každý :D
  A ta nástěnka vypadá hodně dobře, já měla nad stolem taky nástěnku, ale jen obyč korkovou s připínáčky s normální tvarovanou hlavičkou, ale musela jsem ji dát pryč, protože moje pitomá kočka z ní ty připínáčky sundávala, hrála si s nima a nosila je po celým bytě – a já úplně nestojím o to, abych si je někdy uprostřed noci při svých rozespalých toulkách bytem zabodla do nohy. Nebo aby si je ona zapíchla do tlamy, že jo. Takže tohle zní jako celkem dobrá protikočičí alternativa :) Díky za inspiraci!

  » reagovat

  carrie

  Tak to jsem ráda.. já jsme byla taky stržena davem a vyžadovala ji po rodičích :D Můj pitomý kocour zas ohlodává magnety na mé magnetické nástěnce, takže tě naprosto chápu..taky asi brzy ustoupím :D

  » reagovat

 2. Krásná nástěnka! (a tužku taky pamatuju, neboj :D)

  » reagovat

  carrie

  Děkuju a moc gratuluju k mimiňátku! :)

  » reagovat

 3. :-D:-D:-D jasný ty jo, megabarevná tužka/pastelka v jednom. To byl tenkrát hroznej hit asi jako dvoupenál a trojpenál že jo. Bych taky měla prohrabat starý krabice koukám;-).

  » reagovat

  carrie

  JO!! dvojpenál a trojpenál!! Zrovna nedávno jsem je viděla v tescu a nedalo mi to..musela jsem si všechna patra otevřít a prohlédnout :DD To byly doby! :D

  » reagovat

 4. pěkný to máš, ale nechápu. tužka XDDDDDDDD

  » reagovat

  carrie

  Přesně chápu proč nechápeš :DD Všechno je ve fázi řešení :D a ta tužka je samozřejmě základ :DD

  » reagovat

 5. super napad

  » reagovat

  carrie

  děkuji..teda můj nápad to nebyl..:DD ale to je jedno:D

  » reagovat

 6. Tužku si pamatuju! Stará rozhodně nejsi. :DDD

  Světového míru se snažím dosáhnout taktéž, tudíž jsem si koupila to pouzdro, co jsi mi minule doporučila :DD

  Tady tu nástěnku jsem poprvé viděla v Dawsonově světě, když byla Joey na vejšce a od té doby si ji chci udělat. :) Máš ji moc pěknej!

  » reagovat

  carrie

  Děláte mi všichni radost :D Jsem ráda, žes ho sehnala.. strašně se mi líbí ten kostkovanej vnitřek a tak vůbec * A Dawsonův svět se taky rovná dětství! Děkuju za pochvalu :))

  » reagovat

 7. joo, tiež som mala nástenky, keď som ešte mala svoju izbu a svoj písací stôl… a dnes som práve videla v papiernictve tú tužku! No a potom som si kupovala nové Stabilo a spomenula som si na teba :D

  » reagovat

  carrie

  Já na tebe teď, když mám hodně času a uklízím taky pořád vzpomínám :D Bloglovin jsem naplnila trilionem blogů o organizování :D Takže jsme si souzeny! *

  » reagovat

  Mohla by ses podělit o odkazy? Nějaký organizační blog by se hodil :D. Díky :)

  » reagovat

 8. tuhle tužku jsem vždycky milovala <3

  » reagovat

  carrie

  Já očividně taky, je poměrně ohlodaná :DD

  » reagovat

 9. Ta tuzka je uplne nejlepsi proste, hrozne jsem ji milovala :))
  kdyz ted vidim moji a tvoji nastenku, tak premyslim, ze si svoji predelam XD

  » reagovat

  carrie

  Jee, tak jestli budeš předělávat, tak určitě chci foto pak! :))

  » reagovat

 10. Lady Carneval13 Aug 2012 00:46

  Bylo tam prilis mnoho psacich potreb, abych to precetl cele, nebot jsem byl velmi vydesen a zmaten. Presto ocenuji tvoji publikacni potenci!

  » reagovat

  carrie

  příště napíšu o novinách v tašce, aby se ukojily i tvé potřeby :DD děkuji za ocenění!

  » reagovat

 11. Michelle od Sissinaka13 Aug 2012 11:20

  Tužku pamatuju, dokonce ji ještě možná taky někde doma mám :D A nástěnku sice mám, o dost větší, ale tež bych jí mohla dopřát nový kabátek :)

  » reagovat

  carrie

  :D určitě do toho jdi! Když jsem zjistila jak je to jednoduché a levné, tak u mě už korek nespatří světlo světa :D

  » reagovat

 12. Ja nechapu, jak z nastenky umis udelat neco tak vtipnyho! A komedie pucidne pochazi od byvaleho (Jakuba, ale ty jako verny vlen klubu nostalgiku urcite vis! :-D) jinak tuzku samozrejme pamatuju! Ale uz tehdy se mi nelibily jeji vyblite barvy. A co teprve ted pri trendu neonu!? :-D a asi musim do ikei! Asi pred 5 min jsem si rikala, ze me nebavi valejici se naramky a naunice po botniku :-D diky za odvahu a zaminku utratit dalsi penize :-D

  » reagovat

  carrie

  Děkuju* Komedii ti u sebe asi ponechám.. popřípadě bych mohla psát (c) Louin ex :D Je fakt, že ty barvy jsou takový komunistický a cítím v tom díru na trhu – musíme se spojit a začít podnikat :D Do ikea bezpodmínečně musíš, o tom žádná, do ikea se musí pořád a to i když zrovna není důvod :DD

  » reagovat

Say something!