19, Dec2009

A co máme dělat, když hoříme? , 30

Už jsem konečně pochopila Prahu. Trvalo mi to 3 měsíce, ale už jsem konečně přišla na to, proč je na chodnících tolik HOVEN. Protože pražáci v tom prostě soutěžej. Snažej se jima zaplnit celej chodník, je to taková kolektivní hra. A samozřejmě čím větší HOVNO tím líp. Bonus body připadají tomu, jehož pes dokáže exkrement umístit co nejvíc doprostřed plochy pro chůzi a ještě víc bonusových bodů je za HOVNA vypuštěná z trávicího traktu v podvečer, kdy přestává být vidět a vzniká tak prostor pro to, aby do onoho HOVNA šláplo co nejvíce lidí. Na letní semestr jsem si vyčlenila další věc k pochopení a to sice důchodce. Konkrétně bych ráda lépe pronikla do problematiky důchodců v autobusech – mám na mysli ty, kteří vlezou do autobusu, vědí, že to je velice vytížená linka a i přesto posadí svůj neforemný zadek na to místo, které je dál od okénka a své zašlé zavazadlo, které obsahuje jeden rohlík a ticket na sazku, si položí na úplně volné sedadlo vedle sebe.  Tím dokonale zamezí komukoliv posadit se. Mně třeba ne, protože s nima nemám slitování a jsem schopná je důrazným tónem donutit uskromnit se a nechat sednout můj neforemný zadek. Ale jsou takoví lidé, kteří si nedovolí komukoliv, kdo vypadá jako důchodce, něco podobného říct (i přesto, že je odskoušené, že jsou to právě důchodci, kdo nejvíc předbíhá ve frontách a že jsou to důchodci, kdo se nejvíc rve do autobusu jakmile se otevřou dveře a všechny kolem sebe nabodávají svými nákupními taškami na kolečkách). Někdy kolem května, až můj výzkum skončí, vám zde napíšu podrobný report.

Dále chci napsat o svém svátku, hlavně bych teda ráda poděkovala všem co mi popřáli :) Hlavně ISISu:

Pavlovi, protože Pavel mi napsal nekrásnější přání:

A svému Kubíkovi, protože pro mě připravil ďábelský plán, který spočíval v nastoupení k němu do auta, dojetí do Prahy, úžasné návštěvě Staroměstského námestí, o které jsem asi před měsícem nadšeně mluvila a jako vždy si myslela že mě ignoruje a že mu toto přání přijde stupidní :D ..a pak jsme navštívili Holmes Place, kde jsme si užili relaxační centrum (aroma pára, sauna, solná jeskyně).. a vyvonění jsme pak šli do mekáče a všechno tam snědli :) Kouzelný večer :)

Od rodičů mě pak čekal další šok, protože jsem dostala Swarovski naušničky, který jsou úplně jednoduchý a přitom kouzelný :) Ovšem hitparádu nejlepších dárků by určitě vyhrál jeden jediný – ke svému svátku jsem byla obdařena alergií na oříšky :D Ano, gratulujte mi.

A teď trochu sentimentu – skončila mi výuka prvního semestru a začalo zkouškový. Připadá mi, že ten čas prostě šíleně letí.. nepřipadá vám, že jsem před chvílí měla svaťák? A teď mám téměř za sebou první semestr na VŠ(E). Vybavujou se mi přípravný kurzy z matiky, ta šílená nejistota, jestli se někam dostanu, jestli vůbec odmaturuju.. a teď je to tady a žiju tu novou etapu. A je mi fajn :) Postupně, až si ve škole budu jistější a budu mít volněji, bych si ráda našla nějakej ten job, aby se mi podařilo se ještě víc osamostatnit. Vidinu mám jedinou – králíčka :) A tohle přání se mi vyplní jedině, pokud nebudu na nikom nijak závislá. Takže jsem vám tady tak nějak v kostce vlastně nastínila své novoroční předsevzetí :)

Na závěr trocha kalorií:

Tags:

 

» Comments (30)