01, Sep2012

Keep calm and love cats! , 19

Dnes prominou všichni psí lidé, ale v dnešním dílu Receptáře se budeme věnovat kočkám. Tímto zdravím ty, o kterých vím, že těmto drzým zvířatům podlehli také – jmenovitě Adélku (s Pixelem), Marilyn (se Sofinkou), pajynku (se Šklíbou), KlaPi .. no bude nás asi víc :)

Kočky kolem sebe mám prakticky od narození a myslím že ani kolem super období smrti se na tom zřejmě nic nezmění. Mám ráda všechny kočky – kocoura Augustýna jsme našli jako zubožené koťátko zahozené u popelnice, jak říká máma – bylo to malé tělíčko s jednou obrovskou blechou uprostřed kožichu :) Vlastně jsme tak nějak rostli spolu a  když v roce 2011 umřel, zůstalo po něm vážně obrovské prázdné místo. Rok jsme si pak dali pauzu, protože když musíte sledovat, jak to váš mazlíček pomalu vzdává, zanechá to ve vás pocit, že nic podobného zase dlouho (nejlépe nikdy), nechcete zažít. Po nějakém čase nám ale došlo, že bez kočky zřejmě žít neumíme a ani nechceme :)

Proto jsme v únoru absolvovali návštěvu u paní chovatelky, kde nám byl přidělen Oskar – nejdivočejší kotě z vrhu. Na první návštěvě jsme z něj viděli jen klubko pohybující se kosmickou rychlostí po chovatelčině bytě, což zakončil krvelačným drápnutím mé mámy (zkušené kočičí ženy, jejíž zkušenosti na tuhle potvůrku nestačily :D).

Oskar je britský čokoládový krátkosrstý kocour, kterému je 9 mesíců. Do nedávna jsem ani netušila, že mimo britských modrých koček existují i jiné barvy – až když jsem u známých poprvé viděla čokoládového brita – byla to doslova láska na první pohled. Naše paní chovatelka má dokonce skořicového brita, což je taky veliká krása .. nejradši bych je sbírala jako Stabila a měla od každé barvy jednoho :D Takže k čemu jsem už stačila celoživotním vzděláváním v oblasti koček dojít?

 1. Vaši kočku bude, narozdíl od vašeho partnera, zajímat každý váš sebestupidnější projekt a bude se samozřejmě chtít aktivně účastnit realizace.
 2. Vaše kočka bude sama navrhovat doplňky a celkový vzhled vašeho obydlí a bude své nápady prosazovat velmi neinvazivními metodami typu ,,Tohle není tvůj Expedit na knihy, ale můj Expedit-soukromý-průchod.”, kdy vám několikrát srovnané knihy znovu divokými rozběhy a skoky vyhází pryč a pokud je i po páté naivně vrátíte na místo, přitvrdí a začne je okusovat!

 3. Vaše kočka bude vždy ta nejkrásnější na světě.

 4. Vaše kočka bude vždy ta nejdrzejší na světě.. ze začátku, když vám v období státnic dvakrát převrhne plechovku s vaším posledním energetickým nápojem, si možná budete při vytírání lepkavé kaluže a očima zavírajícíma se únavou říkat ,,Panebože za co! Proč já?!”, ale ve finále jí stejně dáte za pravdu – doporučila vám pořádně se vyspat a pít spíš vodu, než chemické slátaniny.
 5. Vaše kočka vám doma vychytá většinu venkovského hmyzu a při tom zrealizuje DIY projekt ,,několikrát optiskni tlapkou můru na nově vymalovanou zeď”, čímž vytvoří tapetu unikátního kosmického efektu, kterou byste v OBI hledali marně.
 6. Vaše kočka bude vždy ta nejvybíravější na světě a vy díky tomu zjistíte, že ,,suché krmivo pro velmi vybíravé kočky”, které vám vecpala žena ve Zverimexu, je jen marketingový podfuk. A začnete si dávat pozor i na lidi mimo Zverimex.
 7. Vaše kočka vás postaví před fakt, že jejím nejlepším přítelem nejste vy, jak jste si k jejímu pobavení možná mysleli, ale obrovská plyšová krysa, kterou si nosí všude s sebou. Zde v dlouhém období nefungují ani úplatky – kočka si okruh svých přátel volí sama.

 8. Vaše kočka bude mít samozřejmě nejradši toho člena rodiny, který ji původně ani nechtěl jako koťátko pustit přes práh, který před ní zavírá dveře do ložnice a který za ní dolézá nejméně ze všech.
 9. Vaše kočka bude spát tam, kde chce ona a když před ni postavíte nově zakoupený (pod dohledem ženy ze Zverimexu, jak jinak) pelíšek, bude to pro ni vtip roku. Jakmile ho přestane cupovat na kusy, začne ho ignorovat. Pokud zvolíte taktiku – dám jí ho do cesty, tak aby se mu nemohla vyhnout (v naději, že v něm po cestě usne), začne ho přeskakovat i kdyby ji to mělo stát amputaci všech končetin.

 10. Po devítí měsících s vaší kočkou zjistíte, že je lepší než lecjaký člověk. Sice není nadšená, když jí do britského kožichu roníte slzy, pravděpodobně si odsedne :D ale nikdy vás za nic nebude soudit a vždycky vás uklidní nebo rozesměje, přesně když to nejvíc  potřebujete :)  That awkward moment když při úklidu zjistíte, že už ve školce jste na karnevale byli za kočku :D

Se všemi kočkofily jsem se ještě chtěla podělit se dvěma geniálními odkazy: catversushuman.tumblr.com a crazycatpeople.tumblr.com !

Našla jsem tam fakt neuvěřitelně trefné věci! Pro mě například:


Welcome to my life :D Zdroj obou obrázků: catversushuman.tumblr.com


Zdroj obrázku: crazycatpeople.tumblr.com


Zdroj obrázku: madleineishere.tumblr.com

Tags:

 

» Comments (19)

 1. :D To je taková pravda! Vše, co jsi napsala, sedí! Hlásí se kočkofil se Štefanem! Samozřejmě nejlěpší kocour na světě! (Znáš Simon’s Cat? To je taky dost často pravda.)

  » reagovat

  carrie

  Děkuju* Štefan je super jméno! Na Simona občas kouknu a musím souhlasit – fakt to sedí :D Zajímvé taky je, že když na Simon’s cat koukám a je v pokoji Oskar, tak reaguje na ty kocouří zvuky z těch videí :)

  » reagovat

 2. přidám další poznatek: je naprosto zbytečný vybírat před vánocema láskyplně ve zverimexu nejrůznější hračky, jelikož ta mrcha si jich stejně nevšimne jak je rok dlouhej. nejlepší hračka je přece brčko tajně ukradený ze skleničky neasy XD https://docs.google.com/open?id=0B96Kp3e_W4whb3drWEREbFJ5Y1k

  » reagovat

 3. tak teď nevim, jestli se ten komentář neodešle dvakrát :D nicméně – dovolím si přidat další poznatek: je naprosto zbytečný láskyplně každej rok před vánocema vybírat co nejvymakanější hračku, jelikož ta mrcha si jí nevšimne jak je rok dlouhej. nejlepší hračka je přece brčko tajně ukradený ze skleničky neasy XD https://docs.google.com/open?id=0B96Kp3e_W4whb3drWEREbFJ5Y1k

  » reagovat

  carrie

  Marilynko omlouvám se – mám nastaveno, že když komentář obsahuje odkaz, automaticky podléhá moderování (kvůli spamu). Když jsem četla tvůj komentář, fakt jsem se smála – máš úplnou pravdu – sama mám na disku asi třicet videí jak Oskar krade brčka :D

  » reagovat

 4. Já jsem teda psová, takže budu mít asi otázku mimo mísu -> co za rtěnku máš na té fotce s maskou? Hledám takovou a tedy i přes nepříliš velké sympatie za ni asi vděčím kočičímu postu!

  » reagovat

  carrie

  I psí lidi zde tolerujeme! :D S tou rtěnkou – lámu si s tím hlavu už pěkně dlouho, ale obávám se, že jak je to focené při úklidu, že to prostě asi ani žádná rtěnka není – jen rty na světle, popřípadě maximálně jelení lůj :D Takže běž do obchodu a kup si buď moje rty na světle při uklízení, nebo jelení lůj :DD věřím, že takovou odpověď sis přesně přála :D

  » reagovat

 5. ja jsem taky kockofil :-)) nemam, kvuli tatovi, ale verim, ze u nas by taky platilo, ze nejvic milovanej by byl on, kterej zvirata nesnasi :-D uzasnyyy ty obrazky :-) jinak jsi byla pekna kocicka na karnevale <33333

  » reagovat

  carrie

  Jednou učitě kočičáka mít budeš! Oskar tátovi umí dávat na povel pusinku.. a to i přesto, že když jsem se před týdnem táty ptala, jestli má Oskara rád, odpověděl ,,Ještě nevím.” :DDD NEFÉR!

  » reagovat

 6. Amen! Naprosto souhlasim se vsemi body. A taky bych chtela sbirat kocky jak Stabila XDDDDDD

  » reagovat

  carrie

  Jsem ráda, že nemám bestii jenom já a sedí to i na ostatní :DD <3

  » reagovat

 7. Já jsem teda psová taky, ale hrozně jsem se pobavila XDDDD

  » reagovat

  carrie

  Tak to jsem ráda :D Psi aspoň nejsou takové mršky jako kočky v tom že by se tě štítili atd :D teda aspoň myslím :D

  » reagovat

 8. Naprostá pravda, všechno :D A naše Ištar taky zbožňuje plyšovou krysu z IKEA :D Ale její nejoblíbenější hračkou je moje stará gumička do vlasů, kam se hrabou všechny sofistikovaný myšky a kdesi cosi z Petcenter :D

  » reagovat

  carrie

  Jsem ráda, že i vy s Ištar se poznáváte :D A ta gumička – přesně!!! U nás to tedy teď nějak ustalo, ale když byl kotě? Normálně mi kradl gumičky rovnou ze šuplíku a byly po celém domě :D

  » reagovat

 9. To je dokonalý, u nás taky sedí naprosto všechno:-D

  » reagovat

  carrie

  To jsem ráda* Co máš za kočičku? Nebo kocoura? :)

  » reagovat

 10. Nejlepší post, co pamatuju:)) Více než jen zábavný! PS: Limča, limča, banáááááááán :DD*

  » reagovat

 11. tys me uplne dostala, si tak rikam dneska vecer co jsem uz dlouho nedelala a vzpomela jsem si na tebe, ze bych zas mohla omrknout jak to jde na street soulu a jakpak se ma carrie a ted tady najdu takovy krasny jmenovity odkaz na svou vlastni osobu! no fakt, jsem uplne dojata :D jinak jsem se zase pri cteni dobre pobavila a uplne jsem konsternovana jak jsi s tim psanim akcni! a vubec jsi hrozne akcni, takova tvoriva, uplne me inspirujes :D jen tak dal :)

  » reagovat

Say something!