01, Apr2007

Popořadě , 0

Tak kde začít :) Pobyt holanďanů u nás se nesl v celkem pohodovym rytmu, sice hned první den v Praze se jich pět ztratilo, ale nevadí, žejo :) Samozřejmě si pro návštěvu naší země vybrali ten nejúžasnější tejden v roce, kdy bylo každej den neskutečně hnusně a šílená kosa. Což ještě víc umocnilo jak nevzhledné a neupravené části hemžící se bezdomovci, tak okolí našich vesnic.

Když se člověk při pohledu na tyhle výjevy snažil vžít do těla turisty zvyklého na upravená městěčka a vysokou životní úroveň, bylo to skoro k pláči :). Obzvláště překrásná byla exkurze do Židovského Města v Praze a v minus 60ti stupních zírat hodinu na hrobečky. Nebudu snad ani zmiňovat Orloj, který byl před jeho shlédnutím našim milým Dutchákům prezentován jako nějaká super bomba extra úžasná atrakce. Po tom co se otevřelo okýnko a proběhlo pár apoštolů, okýnko se zavřelo a zazvonil zvonec, byl vidět jejich neutuchající pohled na okýnko, co tahle super atrakce předvede dál .. když pochopili že to je jako všechno tak své pusy zase zavřeli a s taktním mlčením nás následovali Matičkou dál :))

Návštěvu plzeňského pivovaru vám asi popisovat nebudu i když to tam vlastně bylo celkem pěkný. Nejlepší třešnička toho dne ale byla, když nám bylo pověšeno na krk asi deset holanďanů a naše profesorka vyřkla:,, Tak tedko mate hodinu rozchod, ukažte jim Plzeň a ve tři tady u synagogy.” Což se sice zdá jako zcela nekonfliktní věta, ale zas tak nekonfliktně nepůsobí na lidi, co v Plzni nikdy předtim nebyli a nyní mají provádět turisty. Po pár bezradných zběsilých cestách nezajímavými ulicemi a po optání se dvou byznysmenů co je tu jako pro utužení láčného turistova oka a následném získání odpovědi ve smyslu ,,Támdle za tim barákem je Tesco” . Jsme to vzdaly a zatáhly stádo do pizzerie.

Další den byl taktéž velmi optimistický, konala se totiž exkurze do Terezína. Toto komorní místo bych tu nerada hanila našimi přiblblými příhodami :)) ale poznámku k průvodci si odpustit nemůžu.. nebo radši můžu, protože se snažil a nejspíš za vadu řeči nemohl a tak si mojí kritiku nezaslouží.jen škoda že to nemáme nějak zdokumentovaný. Dokonce pro nás měl překvapení v podobě toho, že sme si mohli zalézt do cely ( po jeho doporučení ve stylu ,,Děte do jedničky, ta je nejlepčí!”) jsme tam skuečně vlezli, načež tento mužík zhasnul a zavřel dveře. Neznámé Blonďaté zdroje,které stály před celou tvrdí, že po tom co Průvodce dveře zavřel prožil něco co se podobalo extázi a s rukama na dvěřích hlasitě vzdychal. zřejmě ho zavírání lidí do cel baví.

Večery se táhly ve stylu Bowling clubu na Dobříši, jehož název je čistě krycí, kde to někteří aktéři první den silně zS holandanem Martijnemabili gangsta hity aha Holky z naší školky atd. Nejvíce nadšení z toho kromě naší rnb a hip hop skvadry byli taky hlavně Holanďani, protože byli v soc klubu kde hráli soc českou muziku, což teda znamenalo že po tom jsme jim oznámili že ve středu tam jdeme zase, bylo patrné zděšení v jejich očích a z úst zněly prosby typu ,, Už tam nechci, nepudem že ne”. Ale šli sme. A tak to holandští studenti podchytili hned od začátku a celý večer okupovali jukebox, což se až na “jump style” (velmi populární styl v Holandsku, který obsahuje všechny diskárny světa) ukázalo jako spásné řešení. Barman byl očividně taky nadšen, protože využil neznalosti mateřských poměrů našich přátel a tak je “lehce” natahoval. Což znamená že cena vodky s džusem se během dvou hodin záhadně kolísavě měnila v intervalu mírně v náladě s Pepou :)55 až 85 kčs.

Když v pátek konečně naskákali do autobusu, dostavila se mírná euforie a úleva po tom všem vyčerpání, i když to bylo celkově skvělý :)

Tags:

 

» Comments

(Komentáře jsou pro tento post uzavřeny.)